Vyhledat

 

 

 

Předkládáme Vám několik rad na cestu. Pokud pojedete po dálnici  A 12  na  Innsbruck (nutná rakouská dálniční známka,cca 8,- Eur. Lze ji zakoupit u čerpací pumpy Rozvadov,ale i u benzínek v Německu. Pozor, bez DZ hrozí vysoké pokuty ! ). Tedy stále po A 12  přes  Innsbrucku  směr na Bregenz  -  Švýcarsko (CH) . Směr Italie by Vás zavedl falešně ! Před Landeckem sjedete z dálnice  A 12  směr  St.Moritz .Projedete 8 km dlouhým tunelem stále směr  St. Moritz. Další důležitý bod je městečko Zernez (CH), kde odbočíte doleva,směr Livigno. Přijedete k tunelu Munt laSchera,který spojuje Švýcarsko s Itálií. Za tunelem je pokladna,kde za osobní auto zaplatíte mýtné  ( v neděli 30,- EUR ) ,cena je i za zpáteční cestu,proto si  lístek uschovejte . V neděli se projíždí kyvadlově, pauzy cca 10 min.

V Livignu jsou obchody většinou přes poledne zavřeny, otvírají ve 14.15, tak si svůj příjezd naplánujte tak, abyste zde zbytečně nemrzli, bývá tu velká zima. 

                                   28.1.2013  stála nafta 1,068, benzin 1.164 Eur

V obchodech je většinou smíšený sortiment ( kosmetika, potraviny, alkohol), jsou i obchody specializované, ceny jsou si všude hodně podobné – ceny bez daně.

Doporučujeme však prostudovat celní předpisy ( na našich stránkách ), respektujte je, protože často probíhá na celnicích v okolí Livigna namátková kontrola vezeného nákladu – vyhnete se nepříjemnostem.

Z Livigna pokračujete směr Bormio. V Bormiu, za světelnou  křižovatkou pokračujte po hlavní silnici ( Via Milano ) směr Miláno, Sondalo. Cca 500 m. napravo je  market Sigma, (po - so 8.30 – 12.45, 15.15 – 19.30, Ne 8.30 – 12.30 ). Po dalších 500 m je dlouhá levotočivá zatáčka : 

pro ubytované v rezidenci Orchidee, platí odstavec " A "

pro  ubytované v rezidenci Rose platí odstavec " B "

 

 

odstavec " A "

Souřadnice  GPS pensionu Le Orchidee     46°27'33.392"N, 10°21'23.999"E

před mostem u hotelu Vallecceta odbočíte doprava, přejedete most ( vpravo je řeznictví, kde každé ráno mají čerstvé pečivo ) a po pár metrech uvidíte vodní fontánku, nad kterou je již cedule  Res. Orchidee. Zde odbočíte  vpravo a asi po 100 m. již  uvidíte vlevo vínový dům, který znáte z fotografie na našich stránkách.  Vjeďte bránou na parkoviště, tady budete týden bydlet !

Při pohledu na dům zepředu je vchod po schodech proti Vám. Na dveřích číselný kod, vymačkejte 1960 a jste uvnitř !

        Přízemí  =  app. 1, 2, 3

       1. patro  =  app. 4, 5, 6

        2. patro  =  app. 7, 8,

Na stole budete mít klíče a skipasy. Heslo pro připojení WIFI (Orchidee, heslo 19601960)

Na svazku klíčů je též klíč od lyžárny, ta je venku,dolů po schodech, prakticky pod vchodem. Je označená nápisem. Ve vlastním zájmu za sebou lyžárnu zamykejte, přestože majitel říká, že se zde nekrade. My necháváme lyže v boxu  na autě.

!!! Rozhodně nenoste lyže do bytů . Nechoďte, prosím,v lyžákách v domě po schodech !!!

V přízemí vedle schodů  najdete lyžařské mapky a turist. publikace Bormia, toaletní papír, mycí a úklidové prostředky, vysavač, barevné igelitové pytle na tříděný odpad. Respektujte,prosím,druhy kontejnerů, které jsou na parkovišti !

Byty jsou vybaveny základními hygienickými potřebami (toaletní papír, mycí a úklidové prostředky).

Nejsou vybaveny utěrkami, koupelnovým a ložním prádlem. Vezměte s sebou, případně si u nás můžete před odjezdem objednat, ( 12,- Eur/postel/týden )

Skibus staví u hotelu Vallecceta na hlavní silnici. Interval má cca 15 min a je zdarma.

Nástup do pensionu možný Ne od 14 hod. -  opuštění bytu nutné do 10 hod.

V pensionu Orchidee je v ceně závěrečný úklid, Před odjezdem  je nutné pouze  v kuchyni umýt  nádobí a  vynést odpadky. Nenechávejte v kuchyních zbylé potraviny !  Na začátku týdne Vám přinese majitel do bytu lístek, který je nutné vyplnit (pro úřady), ten pak vhoďte do dřevěné schránky na chodbě u vchodu! 

 

odstavec  "  B  "

Souřadnice  GPS pensionu ROSE                 46°26'24.074"N, 10°21'29.433"E

pokračujte rovně po hlavní silnici 700 metrů a zde sjeďte doprava z hlavní silnice na CEPINA , VALDISOTTO .     Po levé straně  je  pizzerie Elga, pokračujte asi 300 m. Než se začne opět silnice rozdvojovat, vpravo už vidíte rezidenci Rose - fialová fasáda ( znáte z fotek na našich stránkách), upoutá Vás i žlutá cedule DEI CAS před domem , a jste na místě ! Vjeďte bránou na parkoviště, tady budete týden bydlet!

Při pohledu na dům zepředu je vchod vpravo, ze strany okolo dřevěného zábradlí. Na stěně u dveří je číselný kod, zmáčkněte tlačítko " U " a vymačkejte kód 1960 .

       1.  patro   =  app. 1, 2, 3,

       2.  patro   =   app.  4, 5,

       3.   patro  =   app.  6, 7,

Na stole budete mít klíče a skipasy ( pokud nebude dohodnuto jinak ).Bude mít zde vytištěn jízdní řád pro ty,kteří budou chtít využít místní autobus. Bude tam uvedeno i heslo na připojení WIFI.Bude tam i klíč od lyžárny pokud ji budete využívat.Ta je v suterénu , prakticky pod vstupem do budovy. Je označená nápisem. Ve vlastním zájmu za sebou lyžárnu zamykejte, přestože majitel říká, že se zde nekrade. Běžně ale necháváme  lyže ve střešním nosiči na autě.Je to totiž nejpohodlnější.

Rozhodně nenoste lyže do bytů !!!

Nechoďte, prosím,v lyžákách v domě po schodech !!!

Ve vchodu též najdete lyžařské mapky a turist. publikace Bormia.

Byty jsou vybaveny základními hygienickými potřebami (toaletní papír, mycí a úklidové prostředky), nejsou vybaveny utěrkami, koupelnovým a ložním prádlem. Vezměte s sebou, případně si u nás můžete před odjezdem objednat, ( 12,- Eur / postel/týden )

Naproti domu je autobusová zastávka (modrý autobus), jeho intervaly jsou však velice řídké (jízdní řád máte vytištěný v apartmánech ). V autobusu  je skipas jako jízdenka.

Vzhledem k tomu, že majitel musí byty uklidit, je nástup do bytů možný v Ne od 14 hodin, opustit je ho nutné v Ne do 10 hodin !

V pensionu Rose je v ceně závěrečný úklid, je však nutné po sobě před odjezdem  v kuchyni umýt nádobí, vynést odpadky. Nenechávejte v bytech zbylé potraviny !

Na začátku týdne Vám přinese majitel do bytu lístek, který je nutné vyplnit (pro úřady), ten pak vhoďte do dřevěné schránky na chodbě ve vchodu !

 

 

Podle mapek se rozhodněte kde lyžovat, doporučujeme navštívit všechna střediska.

OGA - LE MOTTE =  málo lidí, slunečné stráně, propojeno lyžařsky s Issolacií. Od domu autem cca 3 km. Parkování = zdarma.  

BORMIO = velké, krásné středisko,s mnoha možnostmi , cca 2 km vzdálené. Parkování = 2,-Eur.  

SANTA CATERINA,  opět hezké, slunečné, různorodé, jak st. Catarina, tak Bormio dějištěm MS v lyžování. 16 km. Parkování = zdarma .  

V Bormiu pořádají na přivítanou turistů každé pondělí, ve 21 hod na hlavním náměstí slavnost s hudbou, tancem, lehkým občerstvením zdarma.Využijte též krásného plaveckého areálu,Jsou zde povinné koupací čepice. Lze je koupit u pokladny za 5,- Eur . Ve středu je vstupné se slevou.

Podrobnosti najdete v knížečkách, které budete mít v domě.

 

      Přejeme Vám hezký pobyt, hodně sluníčka a sněhu !

 

 

 

 

 
 

Vytvořil: Tomáš Sedlák.cz